Wednesday, September 14, 2005

Rycerze Kolumba

Właśnie się dowiedziałem, że organizacja dla katolickich mężczyzn , “Knights of Columbus”, “Rycerze Kolumba”, rozpocznie niedługo działalność w Polsce. Została zaproszona przez kardynała Józefa Glempa, kardynała Franciszka Macharskiego i arcybiskupa Stanisława Dziwisza. Polska będzie pierwszym europejskim krajem, który powita Rycerzy.

Organizacja ta powstała 123 lata temu w Stanach Zjednoczonych i miała na celu pomoc rodzinom jej członków. System ubezpieczeń zawsze był ważną częścią działalności tej organizacji. Jednak w miarę jej rozwoju coraz większe znaczenie miała także pomoc innym. Zwłaszcza osobom niepełnosprawnym. Rycerze od lat wspomagają pomocą i pieniędzmi olimpiady dla niepełnosprawnych i pomagają dostosowywać mieszkania osób niepełnosprawnych do ich potrzeb.

W ostatnim dziesięcioleciu Rycerze przekazali ponad miliard sto siedemdziesiąt milionów dolarów na cele dobroczynne i ofiarowali 560 milionów godzin społecznej pracy swych członków. Działają teraz poza Stanami w Kanadzie, Meksyku, na Karaibach, Filipinach, Dominikanie, Gwatemali i Panamie i w bazach wojskowych na całym świecie.

W miarę uzyskiwania większej ilości informacji o działalności Rycerzy w Polsce, na pewno napiszę. Sam od lat jestem członkiem tej organizacji i przynajmniej tyle mogę dla niej zrobić. Gdyby któryś z was miał pytania na jej temat, postaram się w miarę moich możliwości odpowiedzieć.Rycerze na ulicach Warszawy podczas Kongresu Eucharystycznego w czerwcu tego roku.

No comments:

Post a Comment