Sunday, March 04, 2007

Droga Krzyżowa

Okres Wielkiego Postu to czas, gdy częściej niż zazwyczaj staramy się skupić na modlitwie. Jedną z nich jest Droga Krzyżowa, rozważanie ostatnich chwil życia naszego Zbawiciela przed Jego śmiercią na Krzyżu. Jest wiele broszurek, książeczek i innych tekstów pomagających nam w tej modlitwie, ale skoro spotkałem Was przed monitorem komputera, chciałbym byście rozważyli możliwość skorzystania z pomocy Internetu. Jednak zamiast zamieszczania na swojej stronie Drogi Krzyżowej, polecę raczej tutaj stronę Eweliny, gdzie zamieściła ona kilka rozważań tej przepięknej modlitwy.

Strona Eweliny jest diametralnie różna od mojej, ale chyba uzupełniają się one w jakiś sposób. Ja podchodzę do zagadnień wiary bardziej intelektualnie, ona bardziej uczuciowo. Ja staram się tłumaczyć, ona po prostu kocha. Jej strona jest bardziej „babska”, co nie znaczy, że mężczyźni tam nie znajdą czegoś interesującego dla siebie. Jej stronka przemawia do serc wszystkich i jest w niej coś nieuchwytnego i trudnego do zdefiniowania: Jakaś atmosfera ciepła i właśnie tej miłości do Jezusa. Do Jezusa, którego Ewelina wybrała za swego Oblubieńca.

Na główną stronę Eweliny można wejść wpisując adres www.ewelinka.org , lub www.ewelinka.alleluja.pl, a do rozważań Drogi Krzyżowej można się dostać bezpośrednio klikając TUTAJ. Przypominam też o włączeniu głośników, gdyż na jej stronce zawsze można usłyszeć przepiękną pieśń. A kto śpiewa, dwa razy się modli. Serdecznie zapraszam, bo naprawdę warto.

No comments:

Post a Comment