Monday, June 27, 2005

Radio przez Internet


Mówiąc o radiu... Przybywa ciągle linków do rozgłośni radiowych na mojej stronce. Są one w menu, po lewej, w dziale „POLSKOJĘZYCZNE STACJE RADIOWE I PROGRAMY AUDIO”. Są one ułożone w takiej kolejności, w jakiej je zamieszczam, nie według alfabetu, czy innych kryteriów. Nie wszystkie też używają tych samych programów do odtwarzania, ale myślę, że mając Window’s Media Player i Real Player lub Winampa można otworzyć wszystkie.

Te linki zamieściłem głównie z myślą o sobie i innych emigrantach. Ja korzystam z nich cały czas, w ciężarówce i w domu.


Ostatnio doszło mi kilka nowych, katolickich i nie tylko. Jest Radio Józef na żywo i Radio Fiat z Częstochowy, trzy różne linki do Radia Niepokalanów i link do telewizji Trwam. Z niechrześcijańskich rozgłośni doszedł link do Antyradia 94, trochę kontrowersyjnej rockowej stacji i Radia WAWa, grającej tylko polską muzykę. Te stacje, wraz z jednym z linków do Radia Niepokalanów nadają nawet w stereo.

Zapraszam do korzystania z tej formy kontaktu z Polską mową, muzyką i wydarzeniami w Polsce. Chętnie też, może na FORUM, lub w księdze gości, zapoznałbym się z Waszymi opiniami na temat tej formy łączenia się z radiem. Czy ktokolwiek poza mną korzysta z tych linków i czy macie jakieś sugestie w tej sprawie?. Napiszcie. Życzę przyjemnego słuchania.

No comments:

Post a Comment