Friday, February 25, 2005

Sprawa Terri Schindler-Schiavo. Najnowsze wiadomości.


Są najnowsze wiadomości w sprawie Terri, ale niestety niezbyt optymistyczne. Sędzia George Greer zadecydował dzisiaj, że mąż może odłączyć rurkę karmiącą Terri, ale nie przed 18. marca. Miejmy nadzieję, że rodzinie uda się w tym czasie coś uzyskać.

W międzyczasie znalazłem ciekawy artykuł o kościele scjentologicznym, kulcie dość rozpowszechnionym w USA, zwłaszcza wśród aktorów. John Travolta jest chyba najbardziej znaną postacią związaną z tym kultem, Tom Cruise także jest scjentologiem. Duchową stolicą tego kultu jest właśnie Clearwater na Florydzie, gdzie przebywa Terri. Także sędzia decydujący o jej życiu tam urzęduje.

Scjentolodzy są potężną grupą w tym mieście, posiadają wiele hoteli i innych budynków, mają wpływ na lokalną gospodarkę, a więc i na lokalne władze. Prawdopodobnie politycy i sędziowie siedzą im w kieszeni, a przynajmniej zdają sobie sprawę, że bez poparcie scjentologów ich szanse na ponowny wybór są znikome. Być może także mąż Terri jest członkiem tego kultu. Tłumaczyłoby to jego zachowanie.

Scjentologia nie tylko uczy, że śmierć jest wyzwoleniem duszy z ciała, które jest jej więzieniem i że w cierpieniu nie ma żadnej wartości, ale aktywnie walczy z katolicyzmem. Terri i jej rodzice są katolikami. Więcej o powiązaniu scjentologów ze sprawą Terri, po angielsku, można znaleźć w tym artykule. O samym „kościele” scjentologów po polsku tutaj.

Wspomagajmy nadal rodzinę Schindlerów naszymi modlitwami i miejmy nadzieję, że uda się zmienić w ciągu tych trzech tygodni decyzję sędziego. Ja was będę informował w dalszym ciągu o rozwoju tej sprawy, bo dotyczy ona nas wszystkich. To kwestia tego, kto ma decydować o naszym życiu. Jak Terri przegra, stworzy to precedens, na który wiele spraw będzie się powoływało i to sądy, nie rodziny i nie my sami, będą decydowały o naszym życiu i śmierci.

1 comment:

  1. Watykan w obronie Terri.

    W Radiu Watykan kardynał Renato Martino, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Sprawiedliwości i Pokoju (Pontifical Council for Justice and Peace) powiedział: „Jeżeli pan Schiavo uzyska legalną zgodę na spowodowanie śmierci swej żony, to nie tylko to wydarzenie będzie samo w sobie tragedią, ale będzie to tragicznym krokiem w kierunku zalegalizowania eutanazji w Stanach Zjednoczonych.”

    Dodał on: „Chciałbym w związku z tym przypomnieć każdemu to wszystko, co Ojciec Święty powiedział w ostatnich dniach w Papieskiej Akademii Życia, potwierdzając, że jakość życia nie może być oceniana sukcesem ekonomicznym, urodą i przyjemnościami cielesnymi, ale jest ona zawarta w fakcie, że godność stworzenia jest odbiciem doskonałej godności Boga, na którego wzór i podobieństwo zostaliśmy stworzeni. Nikt nie może być sędzią życia, za wyjątkiem samego Boga.”

    ReplyDelete