Sunday, October 05, 2008

Podcasting

Ponieważ coraz więcej osób słucha rożnych audycji i programów przy pomocy i-podów, postanowiłem spróbować i ja tej formy przekazu. Oczywiście od dawna już słucham przeróżnych rzeczy zapisanych w formacie mp3. Postanowiłem jednak zrobić eksperyment i nagrać jeden ze swoich felietonów. Jak będę miał jakieś pozytywne oddźwięki, może z czasem nagram ich więcej.

Wybrałem trochę przypadkowo niedawno napisany felieton na temat tego, czym jest Kościół. A nagrałem go używając programu Expressivo, czyli automatycznego „czytacza”, ale także czytając sam. Oba nagrania mają swoje wady. Expressivo jest trochę mechaniczny i nie wszystko czyta poprawnie, ja natomiast nie jestem aktorem, więc i dykcja i intonacja nie zawsze taka, jak powinna być. Do tego garaż, gdzie to nagrywałem (by mi nikt nie przeszkadzał) ma akustykę… garażu, a więc na pewno nie idealną. Jednak to dopiero pierwsza próba. Następne może będą lepsze.

Bardzo ciekawy jestem Waszych opinii. Czy to ma sens? Czy lepiej się słucha, niż czyta? Osoby zarejestrowane na forum kogą tam odpowiedzieć, na stronie www.polon.us można zamieścić swe uwagi w księdze gości, na www.hiob.us skomentować pod tekstem i zawsze można do mnie napisać maila, czy przysłać wiadomość na GG. A oto linki do samego nagrania. Można ich posłuchać przez Internet, można też je ściągnąć do komputera, czy i-poda. Zapraszam i czekam na Wasze opinie. Dziękuję.

Expressivo do posłuchania: http://polonus.wrzuta.pl/audio/4vjjS1EmM8/kosciol

Ja do posłuchania: http://polonus.wrzuta.pl/audio/8qBjvXo6z6/kosciol

Expressivo do posłuchania lub ściągnięcia: http://odsiebie.com/pokaz/674093---968b.html

Ja do ściągnięcia: http://odsiebie.com/pokaz/674234---e3a6.html
_________________

No comments:

Post a Comment